אם עדיין אין לך בלוג וורדפרס ( WordPress) פעיל, גש לשלב 1 אשר עוסק בבחירת חברת אחסון וכתובת דומיין לבלוג או לשלב 2 אשר מלווה אותך בתהליך רכישת חבילת האחסון וקבלת דומיין בינלאומי בחינם בחברת IPage.

לפי מחקרים אחרונים של אתר Technorati בכל 7.4 שניות נפתח בלוג חדש באינטרנט כ – 12,000 בלוגים חדשים נוצרים מידי יום ! – אם כך, כיצד ניתן להתבלט בין שלל הבלוגים האלה ולהביא את הגולשים דווקא לבלוג שלך ?

בשלב זה נלמד איך לקדם בלוג וורדפרס (WordPress) בגוגל כך שתוכל לקבל תנועת גולשים יציבה, קבועה ומתמשכת לאורך זמן.

איך לקדם בלוג וורדפרס (WordPress)?

איך לקדם בלוג וורדפרס (WordPress)לצערי, רוב הבלוגרים באינטרנט לא מצליחים לקדם את עצמם בצורה נכונה וישנם אינספור בלוגים טובים, איכותיים ומקצועיים שכמעט אף אחד לא שמע עליהם. על מנת שתוכל לקבל  תנועת גולשים קבועה לבלוג תוכל לבצע מספר טכניקות בסיסיות ומתקדמות לקידום הבלוג האישי או המקצועי שלך.

קידום בלוגים בגוגל

טכניקות SEO (אופטימיזציה למנועי חיפו או בשפה הרווחת קידום אתרים) מיועדות לשיפור מבנה הבלוג כך שמנוע החיפוש של גוגל יוכל לסרוק את הבלוג בצורה טובה, מהירה וקלה יותר. כמו כן, באמצעות שימוש בטכניקות SEO תוכל להדגיש למנוע החיפוש את ביטויי המפתח (הביטוי שבו אתה מעוניין להופיע בגוגל) החשובים מבחינתך בכל עמוד או פוסט בבלוג.

קידום אתרים הוא מקצוע בפני עצמו ויהיה לי מאוד קשה ללמד אותך את כל הטכניקות במאמר אחד 🙂 .

החדשות הטובות הן שבוורדפרס תוכל לבצע אופטימיזציה בסיסית לעמודי האתר באמצעות פלאגינים חינמיים אשר משדרגים את יכולות המערכת. אחד הפלאגינים המומלצים על ידי הוא Yoast SEO אשר נותן לך את האפשרות לשנות את ה – Title (כותרת העמוד/הפוסט), תגי Meta (תגיות למילות המפתח העיקריות ותיאור העמוד/הפוסט במנועי החיפוש), ליצור מבנה כתובות ידידותי, הוספת מפת אתר, תפריטי Breadcrumbs ועוד אלמנטים הקשורים לתהליך הקידום של הבלוג בגוגל.

קידום בלוגים בגוגל

אם אתה רוצה ללמוד עוד על קידום אתרים, אני ממליץ לך להרשם לעדכונים או לקרוא את הפוסט שאני מפרסם בבלוג של Signup קידום אתרים.

קידום בלוגים ברשתות חברתיות

הדרך הקלה ביותר לקדם את הבלוג שלך היא באמצעות הקשרים האישיים שלך ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר או גוגל פלוס. ברגע שאתה מפרסם מאמר או פוסט חדש בבלוג שלך, מומלץ להפיץ אותו בכל רשת חברתית שאתה פעיל בה.

רשתות חברתיות מאפשרות אינטרקציה עם גולשים פוטנציאליים לא רק בפרופיל האישי שלך אלא גם בקבוצות דיון רלוונטיות – אני ממליץ לך לא להפיץ את התכנים שלך בכל קבוצה אפשרית, אלא רק בקבוצות הרלוונטיות אליך 🙂

יצירת רשימת תפוצה או הרשמה לעדכונים מהבלוג

אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לגולשים לחזור אל הבלוג שלך בכל פעם מחדש הוא על ידי מתן אפשרות להרשם לעדכונים מהבלוג. וורדפרס (WordPress) כברירת מחדל מאפשרת שימוש ב – RSS (תקן XML שבאמצעותו ניתן לראות את העדכונים האחרונים בבלוג או אתר כלשהו).

לצערנו, לא כולם משתמשים בקוראי RSS ולכן הדרך הטובה ביותר היא להשתמש במערכת אשר מעדכנת את הגולשים באמצעות דואר אלקטרוני. בדרך כלל, מערכות דיוור אלקטרוני מקצועיות דורשות תשלום חודשי של כמה עשרות שקלים בחודש, אך ישנן גם מערכות חינמיות אשר יכולות לספק לך את אפשרות זו.

לפי דעתי, אחת המערכות המומלצות לבלוגרים היא מערכת פידברנר (FeedBurner) אשר שייכת לחברת גוגל ומאפשר להפוךאת ערוץ ה – RSS לדיוור אוטומטי שישלח לקוראים ברגע פרסום פוסט חדש בבלוג שלך. אם אתה רוצה ללמוד איך להשתמש במערכת פידברנר (FeedBurner) בצורה נכונה, גש למאמר שכתבתי בבלוג של Signup.

הפצת מאמרים וקישורים הדדיים בין בלוגים רלוונטים

בדרך כלל, בלוגרים אשר פונים לקהל יעד משותף או מקביל נוטים לשתף פעולה בצורה של החלפת קישורים ומאמרים ביניהם. פעולה זו דורשת יותר מאמץ והתמדה, אך היא מתגמלת במיוחד.

לאחר שיתוף של מאמר אורח או קישור בבלוג אחר תוכל לצפות לתנועת גולשים גדולה אשר תוכל להפוך לתנועת גולשים קבועה (במידה והפוסטים שאתה מפרסם הם מספיק איכותיים למעקב).

פעילות יומיומית/שבועית קבועה

ניתן להגדיל את כמות הגולשים לבלוג על ידי השתתפות יומיומית או שבועית בקבוצות דיון, פורומים ומערכות שאלות ותשובות (QA) אשר קשורות לתחום הפעילות של הבלוג שלך.

באמצעות פעילות קבועה תוכל לבסס את מעמדך בקהילה ולחשוף את התכנים שלך בהזדמנויות שונות (בהתאם למהות השאלות/פניות בקבוצות אלה).

מה השלב הבא?

לסיכום, בשלב זה למדנו מספר טכניקות לקידום, שיווק ופרסום בלוגים בגוגל ובכלל. לפי דעתי, יישום טכניקות SEO , הפצה והקפדה על תהליכי וזמני כתיבה קבועים בבלוג יכולים להפוך את הבלוג שלך להצלחה תוך זמן קצר מאוד !

אם תרצה ללמוד עוד על קידום, שיווק ופרסום בלוגים, אני ממליץ לך לקרוא את הפוסטים אשר מתפרסמים בבלוג של Weblogs.

בשלב הבונוס הבא, נלמד איך להרוויח כסף מכתיבת בלוג אישי או מקצועי ומהן האפשרויות שעומדות בפניך.