נכון להיום, כ – 25% מהאתרים בעולם מבוססים על מערכת וורדפרס (WordPress) אשר מיועדת להקמת בלוגים, אתרים עסקיים, חנויות וירטואליות וכמעט כל דבר שאפשר לחשוב עליו.

בשביל להתחיל בתהליך ההתקנה של מערכת וורדפרס (WordPress) עליך להצטייד ב – 2 דברים בסיסיים בתהליך:

  1. חבילת אחסון אתרים
  2. כתובת דומיין בינלאומית (COM,NET,INFO,ORG) או כתובת דומיין ישראלית (Co.il או Org.il)

בשלב זה אני אציג לך את כל החלופות וההמלצות שלי בנוגע לחבילות אחסון אתרים ודומיינים בינלאומיים וישראליים.

בחירת חבילת אחסון אתרים לבלוג

תפקידה של חברת האחסון היא לאחסן את כל קבצי הבלוג (טקסטים, תמונות, וידאו וכדומה) ולאפשר לכל גולש שמקליד את כתובת הבלוג לגשת לקבצים אלה.

בחירת חבילת אחסון אתרים לבלוגכיום ישנן אלפי חברות אחסון בישראל ובעולם, אך לצערנו לא כולן מספקות רמת ביצועים גבוהה, תמיכה טכנית וזמינות גבוהה. במקרה הטוב, אחסון הבלוג אצל חברת אחסון אתרים גרועה יגרום לכך שהאתר יעלה לאט ובמקרה הגרוע, הבלוג לא יעלה בכלל כתוצאה מנפילות שרתי החברה.

ההמלצה שלי בעת בחירת חברת אחסון היא להתמקד בחברות מובילות בארה"ב אשר מאחסנות מיליוני לקוחות בחוות השרתים שלהם ומספקות תמיכה טכנית 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. כמו כן, חשוב לבדוק שחברת האחסון עומדת בדרישות המינימליות לאחסון וורדפרס (WordPress).

לפי דעתי, החברות המומלצות ביותר לרכישת חבילת אחסון לבלוג וורדפרס (WordPress) בארה"ב הן IPage, Bluehost ו – Hostgator. אני מאחסן אצלם מספר רב של אתרים נישתיים כמו Weblogs כבר מספר שנים ומרוצה מכל רגע, הנה פרטי החבילות של החברות הנ"ל:

iPage

iPage הוקמה בשנת 1998 ומאחסנת יותר מ – 1,000,000 לקוחות ברחבי העולם • חבילות האחסון לרוכשים דרך אתר Weblogs מתחילות ב – $1.99 לחודש (הנחה של 83% מהמחיר הרגיל) • שטח אחסון ותעבורה ללא הגבלה • דומיין בינלאומי בחינם (COM/NET/INFO) • התקנה אוטומטית של וורדפרס בקליק

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים באתר iPage אחסון אתרים

5 כוכבים
bluehost

BlueHost הוקמה בשנת 1996 ומאחסנת יותר מ – 2,000,000 אתרים ברחבי העולם • חבילות האחסון לרוכשים דרך אתר Weblogs מתחילות ב – $3.49 לחודש (הנחה של 45% מהמחיר הרגיל) • שטח אחסון ותעבורה ללא הגבלה • דומיין בינלאומי בחינם (COM/NET/INFO) • התקנה אוטומטית של וורדפרס בקליק

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים באתר BlueHost אחסון אתרים

5 כוכבים
HostGator

HostGator הוקמה בשנת 2002 ומאחסנת יותר מ – 8,000,000 אתרים ברחבי העולם • חבילות האחסון לרוכשים דרך אתר Weblogs מתחילות ב – $4.86 לחודש (הנחה של 30% מהמחיר הרגיל) • שטח אחסון ותעבורה ללא הגבלה • אחסון דומיין בודד בחבילה הבסיסית • התקנה אוטומטית של וורדפרס בקליק

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים באתר HostGator אחסון אתרים

5 כוכבים

חשוב לציין שאני לא ממליץ על חבילות אחסון בישראל מכיוון שהן יקרות הרבה יותר ומוגבלות יותר מבחינת נפח האחסון והתעבורה החודשית ולכן היתרון היחיד ברכישת חבילת אחסון בישראל היא התמיכה בעברית. כמו כן, לעומת חברות האחסון בחו"ל, רוב חבילות האחסון בישראל לא כוללות דומיין בינלאומי או ישראלי בחינם.

בחירת דומיין לבלוג

כתובת דומיין או שם מתחם היא הכתובת אשר דרכה ניתן לגשת לבלוג שלך. למשל, Weblogs.co.il הוא הדומיין של האתר הזה, Walla.co.il או Google.com הם דומיינים של וואלה ומנוע החיפוש Google.

דומיין תקני יכול להכיל אותיות, מספרים ומקפים בשם הדומיין. כמו כן, היום ניתן לקנות דומיינים ביותר מ – 200 סיומות שונים כאשר הפופולריות ביותר הן COM, NET ו – ORG או בישראל CO.IL או ORG.IL.

בחירת דומיין לבלוג

לפי מחקרים אחרונים, ברחבי העולם נרשמים מידי יום יותר מ – 30,000 דומיינים חדשים ובשביל למצוא דומיין טוב, תצטרך לבצע מספר חיפושים עד אשר תמצא דומיין פנוי לרכישה.  במידה ובחרת בדומיין בינלאומי COM, NET ו – ORG תוכל לקבל אותו בחינם באמצעות חברות האחסון הבינלאומיות IPage, Bluehost או Hostgator.

במידה ובחרת בדומיין ישראלי CO.IL או ORG.IL תצטרך לרכוש אותו בנפרד דרך אחד מהרשמים המוסמכים בישראל. חשוב לציין שבמידה ובחרת בדומיין ישראלי, תוכל לאחסן את האתר בחבילת אחסון אתרים בחו"ל ולהוזיל את העלויות החודשיות שלך.

מה השלב הבא?

לסיכום, בשלב זה בחרנו את חברת האחסון שבה נאחסן את קבצי הבלוג ואת כתובת הדומיין אשר תשמש את הגולשים ככתובת הכניסה לבלוג.

בשלב הבא נעבור צעד אחד צעד ברכישת חבילת אחסון בחברת IPage, רישום דומיין בינלאומי בחינם (COM,NET,INFO,ORG) והתקנת הבלוג החדש שלך!

אם יש לך שאלות כלשהן או שאתה רוצה שאני אלווה אותך בתהליך פתיחת הבלוג בחברת IPage, צור עימי קשר ובמידת האפשר אשמח לעזור לך 🙂