תהליך בחירת דומיין לבלוג החדש שלך הוא אחד הנושאים שכדאי לחשוב עליהם טוב לפני שמתחילים לכתוב את הבלוג משום שלאחר מכן, שינוי כתובת הדומיין ומיתוג מחדש של האתר יכולה להפוך את התהליך למורכב, מסורבל ולעיתים קרובות לא כדאי.

כתובת הדומיין שלך היא הזהות שלך או של הבלוג שלך באינטרנט ולכן אתה רוצה לאתר דומיין שמתאר אותך או את תחום עיסוק הבלוג בצורה הטובה ביותר. אם אתה מחפש דומיין תוכל להשתמש במנוע חיפוש הדומיינים שפיתחנו ב – Weblogs:

[wpdomainchecker]

7 טיפים למציאת דומיין לבלוג

במאמר זה תוכל לקרוא 7 טיפים שיעזור לך למצוא דומיין טוב לבלוג החדש שלך:

  • נוחות הקלדת הדומיין – חשוב לאתר דומיין אשר קהל היעד יוכל להקליד אותו בצורה נוחה, פשוטה וקלה. לדוגמא, הרבה בלוגרים משתמשים באות U ובמילה You – יכול להיות שזה הופך את הדומיין ליצירתי מאוד, אך כמובן שזה הופך אותו גם לבלתי מובן 🙂
  • אורך הדומיין – מומלץ לקנות דומיין קצר עד כמה שניתן (ולפעמים באמת לא ניתן..). דומיין ארוך יגרום לכך שהרבה גולשים יטעו בהקלדה או בהבנה שלו.
  • ביטויי מפתח בדומיין – לעיתים, ניתן להציב בדומיין את הנושא המרכזי של הבלוג או ביטוי מפתח שמייצג אותו. למשל, דומיין כמו Photoblog.co.il או Makeupblog.co.il – ברור לחלוטין, שהדומיין הראשון עוסק בצילום והדומיין השני עוסק במוצרי איפור ואופנה.
  • לוקאליות הדומיין – אם האתר או הבלוג שאתה רוצה להקים מתייחס למיקום ספציפי, ניתן לשקול ולהשתמש במיקום בתוך שם הדומיין. בשנים האחרונות, קידום אתרים לוקאלי משתלט על תוצאות החיפוש בגוגל ושימוש במיקום בתוך כתובת הדומיין יכול לתת לאתר או לבלוג שלך יתרון משמעותי על פני האתרים האחרים. למשל, אם הבלוג מיועד לתושבי תל אביב, תוכל להוסיף את הביטוי TLV או Telaviv לכתובת הדומיין שלך.

    בחירת דומיין לבלוג

  • סיומת הדומיין – לעיתים קרובות, דומיינים בסיומת COM יהיו פנויים בסיומת NET, INFO, ORG, ME וכדומה. אם הדומיין לא פנוי בסיומת מסויימת, תוכל תמיד לרכוש אותו בסיומת מקבילה וליצור עליו את האתר או הבלוג שלך.
  • מספרים ומקפים בדומיין – למרות שדומיין תקני יכול להכיל מספרים או מקפים בתוכו, מומלץ להימנע מהשימוש בהם. שימוש במספרים בשם הדומיין יכול לבלבל את הגולש בעת הקלדת הדומיין – האם התכוונת למספר 2 או לביטוי Two?
  • סימני מסחר – מומלץ לבדוק כי הדומיין שבחרת אינו מהווה סימן מסחרי של חברה כלשהי. במקרה הטוב, דומיינים אשר מכילים סימנים מסחרים ילקחו ממך לאחר תלונה לארגון ICANN ובמקרה הרע, יערבו אותך בתביעה משפטית יקרה, מורכבת וארוכה.

לסיכום, שווה להשקיע קצת זמן בחיפוש אחר דומיין מתאים, זכיר וקל לאיות – בסופו של דבר, הדומיין ייצג אותך ושווה לך לבחור בדומיין שתהיה שלם איתו לחלוטין.

בנוסף, אני חושב שאם אתה מצליח לאתר דומיין טוב, קנה אותו במיידי. אם תמתין יותר מידי, אדם או חברה אחרת יכולה לקנות את הדומיין במקומך ואז לא תוכל להשיג אותו. לצערי, זה קרה לי כבר מספר פעמים בחיים 🙂