באתר Weblogs, ניתן למצוא מספר המלצות על חברות אחסון אתרים מובילות בעולם מתוך אלפי חברות אחסון אתרים אשר פועלות ברמה מקומית או גלובלית.

במאמר זה, נסקור את הקריטריונים העיקריים בעת בחירת חברת אחסון לבלוג, לאתר תדמית או לחנות וירטואלית.

קריטריונים לבחירת חברת אחסון אתרים

שוק האחסון הוא עצום וחיפוש קצר בגוגל יכול לחשוף בפנינו, מאות ואלפי חברות אחסון שונות אשר מציעות מגוון רחב של שירותים לבעלי אתרים פרטיים או לבעלי אתרים עסקיים.

ההמלצה שלי היא להצמד לחברות המובילות, המוכרות והאמינות ביותר אשר מעניקות שירותי אחסון ברמה גלובלית כבר יותר מעשור. חברות כמו IPage, Bluehost ו – Hostgator יכולות להעניק לך שירותי אחסון מתקדמים, חזקים ויציבים בעלויות נוחות החל מ – 1.99$ לחודש.

בחירת חברת אחסון אתרים

כאשר אנו באים לבחור חברת אחסון אתרים, מומלץ לבדוק את הפרמטרים הבאים:

  1. נפח אחסון – אחד הפרמטרים החשובים ביותר בכל חבילת אחסון הוא שטח או נפח האחסון שמוקצה ללקוח. להבדיל מחברות ישראליות, ספקים בינלאומיים לא מגבילים בשטח האחסון (כל עוד מדובר בשימוש הוגן).
  2. תעבורה – עוד פרמטר חשוב הוא עבור התעבורה (רוחב פס) שהאתר צורך מול כמות התעבורה שמוקצת ללקוח. שוב, ברוב החברות הבינלאומיות, אין הגבלה על רוחב הפס בחבילה בשימוש הוגן.
  3. זמינות שרתים (Uptime) – אתר שחווה נפילות שרת רבות יכול לאבד לקוחות, להינזק מבחינת מיקום האתר בגוגל ובשורה התחתונה להפסיד כסף או גולשים רבים. חברות אחסון אתרים מובילות מתחייבות לזמינות של 99% במינימום ובמידה וישנה נפילת שרת כלשהי (דבר שיכול להתרחש בכל חברה), ישנו פיצוי כספי.
  4. מיקום השרת – מיקום השרת משפיע בצורה ישירה על מהירות האתר. באופן כללי, אתרים שמאוחסנים בישראל יהיו מהירים יותר מאתרים אשר מאוחסנים בחו"ל. ניתן לספק את ביצועי האתר בחו"ל, על ידי שימוש בתוספי מהירות בוורדפרס (WordPress).
  5. אבטחה – עבור חנויות וירטואליות או אתרים אשר מעבירים מידע רגיש, נושא אבטחת השרת הוא קריטי לעסקים. חשוב ליישם תעודת אבטחה (SSL) אשר מצפינה את המידע שעובר בין דפדפן הגולש לשרת האחסון.
  6. פאנל ניהול – פאנל הניהול בחברת האחסון מאפשר לך לבצע פעולות שונות בכוחות עצמך. כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של פאנלים מ – cPanel או DirectAdmin ועד פאנלים יחודיים אשר פותחו על ידי חברה בודד. ההמלצה שלי היא לבחור בחברת אחסון אשר מציעה פאנל ניהול סטנדרטי כמו cPanel, אשר יאפשר לך לנהל ולקבל תמיכה עתידית בצורה קלה יותר.

לסיכום, בחירת חברת אחסון אתרים היא החלטה קריטית להצלחת האתר שלך. בחירה בחברה חובבנית תגרום לנפילות אתר רבות ובריחה של קהל הלקוחות – לעומת זאת, בחירה בחברת אחסון טובה, תאפשר לך לקבל שקט נפשי וידיעה שיש על מי לסמוך.

המאמר נכתב על ידי PCTIP טכנאי מחשבים בחיפה אשר מעניק שירותי אחסון לעסקים בישראל על גבי שרתים וירטואליים (VPS) יציבים, חזקים ואמינים. כמו כן, החברה מעניקה שירותי תחזוקה למחשבים, הקמת רשתות תשורת ומחשבים ושירותי התקנת מצלמות אבטחה בחיפה והסביבה הקרובה.