מחפש תמונות יפות לבלוג, לקמפיין או לפוסט החדש שלך? –לא משנה אם אתה מנהל בלוג, מקדם או משווק בקמפיינים בפייסבוק, מאגרי התמונות הם כלי חובה בארסנל הכלים שלך.

במאמר זה אסקור מספר מאגרי תמונות שיכולים לעזור לך באיתור תמונות כמעט על כל נושא שבעולם.

מאגרי תמונות לבלוגים ברשת

לשמחתנו, ניתן למצוא היום לא מעט מאגרי תמונות מקצועיים אשר מאפשרים לשתף וליצור יצירות מן התמונות בחינם או לאחר תשלום סמלי של 1$-2$ לכל תמונה.

מאגרי תמונות לבלוגים ברשת

הנה כמה מאגרים שווים שיכולים לשמש אותך במהלך כתיבת בלוג אישי או מסחרי:

  •  LibreShot – מאגר התמונות של LibreShot מנוהל ופותח על ידי מרטין וורל, צלם מקצועי אשר החליט לשתף את עבודותיו עם קהילת האינטרנט. ב – LibreShot אפשר למצוא אינספור תמונות אותנטיות בחינם, שניתן לשלב בעמודי הבלוג או האתר שלך.
  • Foter – המאגר של Foter הוא מאגר חינמי אשר מאפשר לך לבצע חיפוש ממוקד ביותר מ– 335 מיליון תמונות ברחבי הרשת. האתר כולל אינספור תמונות בתחומים שונים החל מבעלי חיים ועד טכנולוגיה ועסקים.
  • Pikiwiki – פיקיוויקי הוא מאגר תמונות שיתופי בסגנון של וויקיפדיה. המאגר כולל אינספור צילומים ותמונות הקשורות להווי הישראלי בעבר ובהווה. כדאי לשים לב שרוב התמונות בפיקיוויקי דורשות ייחוס ופרסום של הצלם בעמוד הבלוג/האתר.

חשוב לציין שכל אחד מהמאגרי התמונות הנ"ל, יכולים לשמש אותך גם בדרכים אחרות, למשל אם מצאת תמונה מיוחדת מאוד, ניתן לא רק להשתמש בה באתר אלא גם לבצע הדפסה על קנבס ולתלות אותה בחדר השינה או בסלון הבית שלך.

לסיכום, חשוב מאוד להקפיד על רישיון השימוש בתמונה, כך שלא תהיה חשוף לתביעת זכויות יוצרים של עד 100,000 ₪ לכל תמונה בודדת אשר הועתקה על ידך. כיום, ישנם לא מעט עורכי דין בתחום אשר מחפשים הפרות זכויות יוצרים באמצעות כלים פשוטים או מתקדמים לאיתור הפרות ברשת.

חיפוש קצרצר בכל אחד ממאגרי התמונות הנ"ל, יאפשר לך למצוא לא מעט תמונות ברשת האינטרנט לשימוש חופשי או בתשלום עבור הבלוג שלך.