אם בעבר בשביל לבנות אתר אינטרנט היינו צריכים ללמוד קוד (HTML, CSS, PHP או ASP), היום ניתן בכמה לחיצות עכבר לבנות אתר מעוצב, שיווקי וממיר לבד.

אחת המערכות המובילות בעולם היא מערכת וורדפרס (WordPress) אשר מאפשרת לכל אחד לפתוח, לנהל ולתחזק אתר אינטרנט, חנות וירטואלית או בלוג בכוחות עצמו.

במאמר זה אציג את השלבים העיקריים בתהליך ואיך כל אחד יכול לבנות אתר ווורדפרס לבד, בלי לשלם אלפי שקלים לבונה אתרים או לבקש טובות מחברים 🙂

איך לבנות אתר וורדפרס לבד?

מהי מערכת וורדפרס (WordPress)?

וורדפרס (WordPress) היא מערכת ניהול תוכן (CMS) אשר מאפשרת לכל אחד לבנות אתר, לנהל אותו ולתחזק אותו בצורה עצמאית.

וורדפרס (WordPress) מאפשרת להוסיף, למחוק או לערוך עמודי תוכן, להשתמש בתוספים אשר מעצימים את היכולות הבסיסיות של המערכת, לנהל דו שיח עם הגולשים ועוד שלל אפשרויות מתקדמות אחרות.

מהם השלבים בבניית אתר וורדפרס (WordPress) לבד?

בניית אתר וורדפרס (WordPress) כולל מספר שלבים עיקריים:

  1. איפיון ומחקר מקדים – איפיון ומחקר מקדים הוא שלב ראשוני בו נבצע תכנון כללי כיצד האתר יראה ויתנהג. בשלב זה, מומלץ לעבור על אתרים מתחרים/קרובים לנישה, להבין מה המטרה של האתר (בלוג, חנות וירטואלית, אתר תדמיתי וכדומה) ולתכנן בצורה כללית את המבנה שלו.
  2. התקנה – שלב ההתקנה הוא השלב הטכני ביותר בכל תהליך ההקמה של האתר. בשלב זה, נדרש לקנות חבילת אחסון אתרים ודומיין אשר ישמש ככתובת האתר בעלות של כמה דולרים לחודש. ב – Weblogs, כתבתי מדריך בן 7 שלבים אשר מדריך אותך בכל תהליך הרכישה, ההתקנה והניהול האתר, הבלוג או החנות החדשה שלך.
  3. עיצוב – לאחר תהליך ההתקנה, נתפנה לשלב בחירת תבנית העיצוב של האתר. כיום, ניתן למצוא אלפי ערכות עיצוב חינמיות או בתשלום מינימלי של כמה עשרות דולרים לערכה. אחת מחברות העיצוב הפופולריות ביותר בישראל היא חברת POJO אשר מציעה מגוון רחב של תבניות עיצוב לוורדפרס בחינם.
  4. העלאת תוכן ראשונית – לאחר עיצוב האתר, נתחיל לייצר ולהעלות את התוכן לאתר. וורדפרס (WordPress) מאפשרת לפתוח עמודים, פוסטים או קטגוריות שונות ללא הגבלה. בנוסף, כל פריט תוכן יכול להכיל בתוכו טקסט, תמונות, וידאו או אלמנטים אחרים בהתאם לצורך.
  5. פרסום לקהל הרחב – לאחר שהאתר מוכן לגולשים, ניתן להפיץ ולפרסם אותו בגוגל, פייסבוק, פורומים או כל ערוץ דיגיטלי אחר בו קהל היעד נמצא.

לסיכום, היום בהחלט ניתן לבנות אתר וורדפרס (WordPress) בצורה עצמאית ומבלי להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית.

עם זאת, חשוב לציין כי באופן טבעי הידע, הניסיון והמומחיות של חברות בניית אתרים מקצועיות מובילים לאתרים הרבה יותר מרשימים, טובים ואיכותיים מאשר אתרים אשר נבנו על ידי אנשים פרטיים ובעלי עסקים אשר עושים את הצעדים הראשונים שלהם.