בניית מערך קישורים איכותי שהולך וגדל לאתר שלכם היא הדרך הטובה ביותר להתקדם בתוצאות החיפוש של מנוע החיפוש גוגל. עדיין מעל 80 אחוז מהגולשים מבצעים בו את החיפושים שלהם ויש לו משמעות גדולה להצלחה של כל בעל אתר. מערך קישורים איכותי הוא בעל תרומה אדירה להצלחת תהליך הקידום של האתר.

הסוד הגדול של מקדמי אתרים די נחשף בשנים האחרונות והיום רוב בעלי האתרים יודעים שקידום מוצלח לאתר שלהם הם יכולים להשיג גם בכוחות עצמם.

רוב ההצלחה של קידום כל אתר היא על בסיס קישורים שמובילים אליו מאתרים אחרים, ואם בונים מערך קישורים גדול ואיכותי, סביר להניח שתראו התקדמות עקבית בתוצאות המיקום של האתר שלכם בגוגל.

איך להשיג קישורים טובים לאתר?

איך משיגים קישורים לאתר?

יש כמה דרכים להשיג קישורים לאתר שלכם. חלק מהם ללא עלות, חלק במסגרת של עסקת ברטר והמומלצת מכולן היא זאת של קניית קישורים.

דרכים לבניית מערך קישורים לאתר:

  • פרסום במקורות חופשיים – השיטה הזאת הכי פחות אפקטיבית היום, גם אם היא חינמית ומגדילה את הכמות של הקישורים שלכם. מדוב רעל פרסום כמה מילים עם קישור או רק קישור אליכם בפורומים, לוחות או קבוצות שונות ברשת האינטרנט. בד"כ הקישורים הללו בדירוג אפסי או אפילו שלילי וכדאי להמעיט בהן בתקופה הנוכחית.
  • פרסום בבלוגים או בעסקת ברטר – עוד דרך לפרסום חינמי בד"כ היא פנייה לאתרים של קולגות שלכם או של בלוגרים בתחום העיסוק של האתר שלכם הוצעה עבורם של מאמר במתנה בתמורה לקישור יוצא אליכם או החלפת קישורים איתם, אם הדבר אפשרי מבחינתכם. השיטה הזאת טובה אבל דורשת לא מעט זמן ואנרגיה באיתור מקורות טובים לשיתוף פעולה כזה ושכנוע שלהם לכדאיות ההצעה עבורם.
  • קניית קישורים – השיטה הכי מומלצת בעת האחרונה היא של בניית קישורים לאתר שלכם באמצעות פרסום כתבות במקומונים את באתרי נישה רלוונטיים. הכתבות הללו יכולות להיות כתבות בעלי ערך של תוכן לאותו מקומון, טיפים שימושיים לגולשים או פרסום כתבות יח"צ עליכם בסגנון של ראיון וכדומה. הערך של הקישורים שיוצאים מהעמודים הללו בעל ערך רב יחסית לכל החלופות הקודמות. הסיבה היא שהקישור יוצא מעמוד שרלוונטי לתחום העיסוק שלכם (אותה נישה או תחת קטגוריה מתאימה), יש לו ערך מבחינת גוגל והקישור יהיה בדיוק מה שטוב עבורכם. לעתים תוכלו אף להוציא 2-3 קישורים שונים מאותה כתבה.

כפי שניתן להבין, יש כמה שיטות להשגת קישורים נכנסים לאתר שלכם, ובד"כ שווה להשקיע בקניית קישורים. בדרך זאת גם תוכלו לבנות מערך קישורים שהולך וגדל בקצב קבוע מדי חודש, לדוגמא 10 קישורים שאתם קונים כל חודש למשך שנה שלמה וכדומה.

איך קונים קישורים ממקומונים או אתרי נישה?

יש היום כמה אתרים שמציעים חבילות של קניית קישורים באמצעות פרסום כתבות במקומונים או אתרים בתחומים שונים. יש גם אתרים של ערוצי תקשורת מובילים כמו מעריב, ישראל היום או וואלה שמציעים את השירות הזה. השירות בד"כ כולל את כתיבת הכתבה או עריכת ראיון שלכם באמצעות כתב של אותם מקומונים.